Uyku Arkadaşı’nın Bebeklerdeki 10 Önemli Faydası

Uyku-Arkadaşının-Bebeklerdeki-10-Önemli-Faydası

Uyku arkadaşı veya uyku dostları uzmanlar tarafından özellikle bebeklerin dördüncü ayından sonra uykuya dalmalarını kolaylaştırmak için önerilmektedir. Bebek uyku dostu peluş arkadaşlarla ilgili en önemli 10 faydayı sizler için listeledik.

Uyku Arkadaşı faydaları nelerdir?

1. Uyku Dostu bebeklerde güven duygusunu geliştirir. Bebekler için peluş arkadaş sarılabilecekleri bir dost olur ve uykuya dalmasını kolaylaştırır.

2. Bebekler uyku oyuncağını kabullenmeleri zaman alabilir. Ancak uyku dostu peluş arkadaşı bir kez kabul ettiğinde güven hissi artar ve uykuya dalışı kolaylaşır.

3. Çıkarılabilir emzikli peluş arkadaşı, emziğinden çıkartıp kıyafet ve eşyalarınızın yanında bir süre koyarsanız, uyku arkadaşına sizin kokunuz geçeceği için, bebeğinizin yanında siz olmasanız dahi yalnızlık çekmeyecek ve uykuya dalması kolaylaşacaktır.

4. Bebeğiniz gece veya gündüz uyandığında, uyku oyuncağını yanında bulacak ve hemen oynamaya başlayacaktır. Bu sayede bebeklerin uyanma sonrasında ağlaması azalacaktır. Aynı şekilde uykuya dalması da hızlanacaktır. Ağlama azalması ve kolay uykuya dalma, bebeklerin düzenli uyumalarına yardımcı olacaktır.

5. Uyku arkadaşları bebeklerin uykuya dalmalarını kolaylaştırdığı için uyumaya geçerken emme ya da sallanma gibi olumsuz ihtiyaçları ortadan kaldırır.

6. Bebek uyku dostu peluş arkadaş emzikle birlikte olduğu için bebeğiniz uyuduğunda, ya da emziği ağzından düşürdüğünde, emziğin kaybolmasını önler ve bebeğiniz düşen emziği rahatlıkla bulabilir.

7. Nookums çıkarılabilir emzikli uyku arkadaşları bebeklerinizin tutabilmeleri ve kavrayabilmeleri için hazırlanmıştır. Küçük elleri ile rahatça uyku arkadaşını kavrayabilirler. Bu sayede bebek beyinde motor becerilerin hızlı bir şekilde güçlenmesine yardımcı olur.

8. Seyahat ve ziyaretler sırasında uyku dostunu yanında bulundurmanız ve uykuya dalarken bebeğinize vermeniz, onun uykuya geçmesi gerektiğini hatırlatacak ve bu sayede daha rahat ve hızlı bir şekilde uyuyabilecektir.

9. Nookums çıkarılabilir emziklik uyku dostlarının patentli emzik adaptörü sayesinde, bebeğinizin istediği emziği kullanma imkanınız olur. Ayrıca bebek güvenliği için en fazla 2 ayda bir emzik değiştirmek gerekliğinden dolayı, aldığınız uyku arkadaşının emziğinin değiştirilebilir olması, uzun sureli kullanımlar için çok önemlidir.

10. Emzikli uyku arkadaşının çıkarılabilir emzik sistemi sayesinde, emziği istediğiniz zaman çıkma imkanınız olur. Bu sayede emziği bıraktırmak istediğinizde bebeğinizi daha kolay alıştırabilirsiniz. Mecbur kaldığınızda değil istediğiniz zamanda emzikli uyku arkadaşının emziğini çıkartabilirsiniz ve pelüş oyuncağı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hangi Uyku Arkadaşını Seçmeliyim

Nookums çıkarılabilir emzikli uyku arkadaşları 7 farklı modelle ile bebeklere uyku alışkanlığı kazandırmak için sizlerin hizmetinizde. Emzikli fil, zürafa, köpek gibi birbirinden güzel modellerimizi ürün sayfalarımızdan inceleyebilirsiniz

Uyku Arkadaşlarımızı incelemek ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir