Uyku Arkadaşlarının Faydaları Nelerdir?

Uyku Arkadaşlarının Faydaları Nelerdir

Uyku arkadaşı, bebeklerin gelişimleri ile beraber, kendi yataklarında uyumaya başlaması ve desteksiz olarak kendi yataklarına geçtikleri zamanda her zaman faydalanabilecek bir çözümdür. Her bebeğin uykuya dalması için farklı ihtiyaçları olabilir. Özellikle uyanık olarak yataklarına koyulduklarında uyuyabilmeleri için öncelikle biraz rahatlamak isterler. Bu rahatlama bazen kendi kendilerine oyun, bazen sizinle yapacağı ufak sohbetler, bazen sizin sesinizden duydukları rahatlatıcı bir ninni, bazen bir emzik ya da sarılıp oynayabilecekleri Nookums çıkarılabilir emzikli uyku arkadaşı sayesinde olabilir. Bebeklerinizi uyku arkadaşları ile yataklarına koyduğunuzda rahatlayıp, sakinleşip kolayca uyuyabilmek için uyku arkadaşına sarılabilirler, oynayabilirler, okşayabilirler ve emziği istedikleri gibi emebilirler. Bu sayede hem daha keyifli olurlar hemde daha kolay uyurlar.

Bebeklerin Uykuya Dalmasına Yardımcı Olmak

Bebeğinizin hem kendi yatağında yatması hemde uyku arkadaşına alışması zaman ve güven gerektiren bir süreçtir. Bu her bebekte farklıdır bazı bebekler çok sıkı bir arkadaş gibi bağlanabilirlerken bazı bebekler emzikli uyku arkadaşlarını çok benimsemezler. Her şart altında uyku arkadaşları ile uyumaları güvenlidir ve bebeğiniz için bir sorun yaratmaz. Özellikle emzikli uyku arkadaşı ile sıkı bağ kuran bebeklerde uyku arkadaşının uykuyu her zaman çağrıştırması için uyku zamanı dışında kullanılması daha rahat bir uyku süreci olması için faydalıdır. Bebeğin uyku arkadaşı ile her zaman yan yana olması ve onunla oynaması, emzikli uyku arkadaşının bebeği uykuya geçirmesine yardımı olmaktan çok, oyuncağa dönmesine neden olur ve uykuya dalmasına destek olması zorlaşır. Bu bebeklerde uyku arkadaşı her zaman yanında olması özellikle seyahatlerde yanınıza almak size yardımcı olacaktır.

Uyku Arkadaşları Nasıl Kullanılmalı?

Bebekler kundaklı yatarken uyku arkadaşı ile oynamaları mümkün olmasa da alışmaları için yanlarına koyabilirsiniz. Özellikle 4. Aydan sonra yataklarına geçişte ve yalnız uyuma sürecinde size daha da yardımcı olacaktır. Bebekler bu süreçte her şeyi ağızlarına götürdükleri için bebekler için güvenli ürünler seçmelisiniz. Nookums Çıkarılabilir Emzikli Uyku Arkadaşlarının ölçüleri bebeklere göre tasarlanmış ve yüzlerini kapatmayacak şekilde tasarlanmıştır. Emzikli uyku arkadaşları seçeneklerimizi ürünlerimiz arasında inceleyebilirsiniz.

Uyku Arkadaşlarımızı incelemek ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir